01_14.02.2018 - Янко & Брода

Перейти к контенту

Главное меню:

 
14 лютого — день всіх закоханих, день — що поєднує серця!
      Сьогодні розповім запаморочливу історію вічного кохання, криється вона в монументі Тадж-Махал, розташування якого знаходиться за два кілометри від міста Аґра (Індія).

    П'ятий імператор Великих Моголів Шах Джахан залишив після себе багато чудових пам'ятників архітектури, що асоціюються з образом Індії в очах сучасного світу. Самим відомішим з усіх збережених монументів став величний Тадж-Махал, який назавжди увічнив його ім'я.
      Шах Джахан мав кілька дружин, але самим значущим було весілля у 1612 році, коли він одружився з Арджуманад Бану Бегам, юній дівчині, якій в той час виповнилося 19 років. Під час весільної церемонії батько Шах-Джахана, Джахангир дав своїй невістці ім'я Мумтаз Махал (в перекладі "Перлина палацу").
     Стосунки Джахан з іншими дружинами були не більше ніж «статус шлюбу». Інтимність, прихильність, увага і глибока прив’язаність, які він відчував до Мумтаз, в тисячу разів перевищували почуття по відношенню до будь-якої іншої дружини. Вона була настільки неповторна, що поети вихваляли її красу і милосердя. Мумтаз стала надійним супутником Шаха-Джахана, подорожуючи з ним по всій Імперії Великих Моголів. Навіть війна не змогла послужила причиною їх розлуки. Вона стала опорою, любов'ю і втіхою для імператора, нерозлучним супутником свого чоловіка до самої смерті.
      Але особисте життя могутнього імператора була затьмарена втратою коханої дружини Мумтаз Махал під час пологів 14-ї дитини в 1631 році. Горе Шах-Джахана було настільки велике, що він втратив сенс життя, посивів, оголосив 2-х річний траур і навіть хотів накласти на себе руки.
    Легенда свідчить, що Шах-Джахан пообіцяв вмираючій дружині побудувати найкрасивіший мавзолей, який би передав всю красу і неповторність Мумтаз. Будівництво палацу почалося в 1631 році. У розробці проекту брали участь найкращі архітектори Індії та інших країн сходу на чолі з аґрським архітектором, відомим як Устад Ахмад Лахаурі. Протягом 22-х років у спорудженні Тадж Махалу брало участь близько 20 тисяч майстрів з різних кінців імперії. Більше тисячі слонів використовували для транспортування матеріалів, які доставлялися з Індії та Азії.
      Напроти Тадж-Махалу, на іншому березі річки Джамни, Шах Джахан хотів побудувати ще одну гробницю для себе, тієї ж форми, що й Тадж-Махал, але із чорного мармуру. Міст із сірого мармуру повинен був з’єднати обидва мавзолеї. Але задуми імператора не здійснилися. Незабаром розгорнулася запекла боротьба за владу, в ході якої Аурангзеб — син Шах Джахана скинув батька з трону і заточив його в Червоний форт на 9 років. Після смерті Шаха Джахана поховали в одному зі склепі поруч з Мумтаз-Махал. На їхніх могилах лежать плити, прикрашені орнаментом із золота та срібла.
      Висота самої мечеті становить 74 метри і представлена ​​п’яти купольною спорудою з чотирма мінаретами по кутах. До спорудження примикає сад з басейном і фонтанами. Стіни з полірованого мармуру, зовні в деяких місцях доповнені червоним пісковиком. У вікнах та арках — ажурні решітки. В променях світла стіни просто заворожують. У сонячну погоду мармур виглядає білим, в місячну ніч він здається сріблястим, а на світанку рожевим.
      Екстер'єр Тадж Махалу відносять до кращих образів архітектури. У створенні декоративних елементів мечеті використовували різні штукатурки, фарби, різьблені фігури і кам'яні інкрустації. Також для декоративного та художнього оформлення комплексу використовувалися уривки з Корану.

У 1983 році монумент внесли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, назвавши його "Перлиною мусульманського мистецтва в Індії і одним із шедеврів світової спадщини, що викликає загальне захоплення". Тадж Махал — це не просто одна з чудес світу, це символ вічного кохання.

PS. Кохання наповнює життя змістом ... а з появою сенсу життя обов'язково з'являється майбутнє!
yanko-broda.in.ua © 2018
Назад к содержимому | Назад к главному меню